Categories: Reklāmraksti

Velosipēdi ziemā un vasarā: vai zini, kā sagatavot divriteni dažādiem laikapstākļiem?

Velobraucējs

Foto: Shutterstock.com

Jo siltākas kļūst dienas, jo vairāk velobraucēju parādās uz ielām. Vairumam divriteņu īpašniekiem pavasaris ir velosezonas sākums, lai gan daži drosminieki turpina braukt ar riteni arī ziemā. Taču, neatkarīgi no tā, vai velosipēdi tiek izmantoti cauru gadu vai tikai siltajā sezonā, tiem jānodrošina atbilstošā apkope. Lasi par divriteņu ekspluatācijas noteikumiem šajā rakstā!

Kā atmodināt velosipēdu pēc ziemas miega?

Ārā spīd saule, asfalts ir sauss un tīrs, un gribas uzlēkt virsū savam ritenim un traukties prom? Bez sezonālās apkopes tas var beigties bēdīgi, tāpēc vispirms pārbaudi riteņa stāvokli. Velosipēda pavasara apkope sastāv no šādiem posmiem:

  • ķēdes ieeļļošana. Eļļa ir ikviena velobraucēja labākais draugs un palīgs, taču tā iedarbojas tikai uz tīru ķēdi, tāpēc sezonas sākumā Tev būs nepieciešams gan ķēdes tīrīšanas līdzeklis, gan eļļa;
  • riepu pārbaude. Aukstās ziemas temperatūras ir bīstamas divriteņiem, jo riepu gumija var plaisāt. Ja ir konstatēti bojājumi, riepas un riepu kameras ir jānomaina un, protams, jāpiepumpē;
  • riteņa spieķu pārbaude. Lai rati būtu stingri, katras sezonas sākumā spieķi ir jāpievelk;
  • dakšu tīrīšana un ieeļļošana. Šeit ir spēkā tādi paši likumi, kā ķēdes apkopē – vispirms attīrām, pēc tam ieeļļojam;
  • bremžu pārbaude. Pareizas smērvielas palīdz uzturēt bremzes labā stāvoklī, taču, ja tiek konstatētas problēmas, labāk vērsties pēc palīdzības velodarbnīcā.

Foto: Shutterstock.com

3 padomi velosipēda sagatavošanai ziemai

Divriteņa ziemas apkope ir atkarīga no tā, vai ritenis tiks aktīvi izmantots vai glabāsies pieliekamajā līdz pavasarim. Ja gribi turpināt braukt ar riteni arī aukstajā sezonā, ievēro šos noteikumus:

  • sargā riteni no straujām temperatūras izmaiņām. Labi, ja pirms došanās ceļā ir iespējams 10-15 minūtes paturēt velosipēdu kāpņu telpā, lai tas adaptētos zemākai gaisa temperatūrai;
  • savlaicīgi attīri velosipēdu no netīrumiem, sniega, dubļiem, ledus un sāls. Ziemas dubļu un ķīmisko reaģentu kokteilis graujoši ietekmē rāmi, riepas un ķēdes;
  • obligāti ieeļļo riteņa ķēdi, jo ziemā tā var ļoti ātri norūsēt. Aukstajā sezonā ķēde jāieeļļo vismaz katru otro dienu, un visērtāk to darīt ar eļļām aerosola veidā;
  • ja iespējams, nomaini velosipēda riepas uz radžotām ziemas riepām – jā, tās ir pieejamas ne tikai mašīnām, bet arī divriteņiem.

Savukārt, lai sagatavotu velosipēdu ziemas pārtraukumam, divritenis ir jānomazgā, jāieeļļo un jāpārbauda. Vislabāk ir mainīt detaļas un labot riteni ziemā, lai pavasarī uzreiz varētu doties drošā braucienā. Ja ritenis ir labā tehniskajā stāvoklī, atliek vien nedaudz nolaist spiedienu riepās un novietot riteni izvēlētajā glabāšanas vietā – siltā un drošā.

Regulāra un pareiza divriteņa apkope pagarina velosipēda kalpošanas laiku un garantē ērtāku, drošāku braukšanu ikvienā sezonā. Taču neviens velosipēds nav mūžīgs un neizbēgami pienāk laiks, kad vecajam ritenim jādodas pelnītā atpūtā. Kur meklēt jaunu? Turpini lasīt un uzzini!

Foto: Shutterstock.com

Velosipēdi visai ģimenei vienuviet

Visērtāk ir meklēt jaunu riteni interneta veikalā, kur pircējiem piedāvā vairākus simtus modeļus visdažādākajām vajadzībām un finanšu iespējām. 1a.lv interneta veikalā velosipēdu sadaļa ir kā milzīgs velopreču veikals tiešsaistē, kur var iegādāties divriteņus vīriešiem, sievietēm, bērniem, pusaudžiem. Piedāvājumā ir velosipēdi visiem mērķiem: ikdienišķai braukšanai pilsētā, kalnu ceļiem, sacīkstēm, tūrismam, ciklokrosam u.tml.

Pasūtot velosipēdu 1a.lv, varēsi neuztraukties par pirkuma saņemšanu, jo veikals piedāvā vairākus piegādes veidus, ieskaitot velosipēda izņemšanu 1a.lv klientu centros un piegādi līdz mājas durvīm. Vairāk informācijas par piegādes un norēķinu variantiem atradīsi veikala mājaslapā.

Kvalitatīvi velosipēdi ilgi kalpo un dāvā pārvietošanās brīvību gan saulainajā, gan lietainajā sezonā. Meklējot jaunu divriteni, neaizmirsti apskatīt 1a.lv velosipēdu piedāvājumu!